COMMO Social Media - Blog

Tippek és trükkök a hatékony social media jelenléthez

Hirdetési fióktiltások borító

Hirdetési fióktiltások

March 18, 20244 min read

Az utóbbi években a Facebook algoritmusa szuperérzékennyé vált, rengeteg vállalkozásnak komoly fióktiltásokkal kellett szembenézni. Sokan kértetek segítséget tőlem is. A legtöbb tiltás elkerülhető, de alapvető szabályokkal kell először tisztába kerülnünk. 

Az egyik alapvető tényező, amire sokan elsőre nem gondolnak. 

Hibák a landing oldalon

Ha a landing oldal nem felel meg az alapvető webes szabályoknak, nem mobilra optimalizált, nem rendelkezik SSL tanúsítvánnyal, nincsenek adatvédelmi dokumentumok feltüntetve, akkor már bajban vagyunk. És azt se felejtsük el, hogy a Facebook pixel is be legyen állítva és jobban célzott kampányokat tudjunk futtatni. 

A hirdetések nem irányíthatják az embereket nem működő érkezési oldalakra. Ideértendők azok az érkezési oldalak is, amelyek korlátozzák a látogató lehetőségét az oldalról való távozásra.

Példák:

  • Hibaüzenetet megjelenítő oldalak vagy készítés alatt álló webhelyek.

  • PDF- vagy JPEG-fájl érkezési oldalak

  • A hirdetésben népszerűsített terméknek vagy szolgáltatásnak nem megfelelő érkezési oldalak

  • Az emberek számítógépére automatikusan fájlokat letöltő érkezési oldalak

  • Az oldalon szereplő tartalom eléréséhez további programok vagy szoftver letöltését kérő érkezési oldalak.

  • Gyenge Web of Trust-értékeléssel rendelkező érkezési oldalak

Túl személyes a hirdetési szöveged! 

Gyakori hiba, hogy a hirdetés szövege nem a cégről, a szolgáltatásról szól, hanem a felhasználóról. Legyen ez az egészségügyi állapotára vonatkozó szöveg, vagy a nemi identitására, anyagi helyzetére teszünk közvetlen utalást. 

Ne használj személyes névmások a hirdetési szövegben! 

Az algoritmus azokra a szövegekre is felfigyel, amiben benne van az, hogy te/ti, neked, tiéd, nálad, azaz a te/ti személyes névmások ragozott alakjai. Ez is a túlságosan személyeskedő kategóriába tartozik. 

Írj helyesen! 

Igen, a helyesírás fontos. Ne hagyd el a mondatvégi írásjeleket! Ne használj csupa nagybetűt! (Ez ugye az internet nyelvén kiabálás.) A Facebook szabályzata a nagybetűs írás túl harsány, provokatív, szenzációhajhász kommunikációt takar. 

Igen, a negatív komment is számít!

Amennyiben egy hirdetés alatt sok negatív komment érkezik és elrejted, az nem igazán a közösségépítésről, vagy a felhasználókról szól. 

Túl sokáig hirdeted ugyanazt a célcsoportnak! 

Ha egy hirdetés túl sokáig fut, a hirdetés „elfárad” és az a célcsoport számára borzalmasan zavaró heteken, hónapokon keresztül ugyanazt a hirdetést látni. Ilyenkor elkezdik elrejteni a hirdetést, mert ismétlődik, vagy elkezdik akár tiltani is a megjelenést. Arról sem érdemes megfeledkezni, hogy a hirdetés minőségi besorolása nagyon alacsony lesz, tehát egyre drágábban fogjuk elérni ugyanazokat. Ne feledd, nem cél őrületbe kergetni a felhasználót! Érdemes heti rendszerességgel elemezni az eredményeket és optimalizálni, illetve frissíteni az üzeneteket! 

Ne használd ezt a szót, hogy MLM, semmilyen körülmények között sem! 

A Facebook tiltja az MLM-et, még említés szintjén is. Ha például egy álláshirdetés klasszikus alkalmazotti státuszt ígér, teljesen kontraproduktív beleírni a hirdetésbe, hogy nem MLM. 

Ellenőrizd a hirdetéseket, nézd meg és kattintsd le mindig, hogy működik-e az url! 

Ha nem működik, vagy már nem él a hír, akkor nem érdemes futtatni a hirdetést. A felhasználóknak ez az élmény egy csalódás, lekattintják a hirdetést és egy nem működő oldalra érkeznek. 

Ne használj a grafikán megtévesztő módon gombot, vagy egeret! 

A felhasználó azt fogja hinni kattintható a kép, ha nincs mögötte url, csak egy elérés alapú kampányunk van, akkor ez a felhasználó számára teljesen megtévesztő. Ne verjük át a felhasználót!

Ne használd a COVID-19 kifejezést! 

 Ne használd sehol a COVID-19 kifejezést: https://www.facebook.com/business/help/1123969894625935. Minden olyan poszt, hirdetés, amiben benne van, ez a szó gyanús lehet.

Meztelenség 

Kerüld el azoknak a képeknek a használatát, ahol túl sok a fedetlen testrész, túlságosan meztelen rajta a modell! 

Mi felhasználók azért ezt szeretjük, sajnos a Facebook kevésbé. Ne legyen a képeken túl sok fedetlen testrész. 😊 

Fegyverek 

Hát ezzel biztosan nem mondok újat, de azért kerüld el a fegyverek megjelenítését, illetve az olyan elemeket, ahol harcról van szó!  

Ezek a harci eszközök, bomba, kés, fűrész, szúró-vagy vágóeszköz, vagy akár egy illusztráció, ahol ninják harcolnak, emberek verekednek. Semmilyen vizuális elem nem jöhet szóba, ami a nyugalmat megzavarja, vagy negatív cselekedetekre késztet. 

Ne használj túlidealizált fotókat! 

Ez most így mit is jelent pontosan? Ne használj olyan stock fotókat, ahol tökéletesek, magazinszerűek a szereplők, mint egy fogkrém reklámban. Ez teljesen negatív hatással van a felhasználók testkép tudatára. Ha mindenhol a tökéletességet látjuk, akkor nehezen merünk majd „csak önmagunk” lenni, hús-vér emberek. Szerencsére a Facebook ez nem támogatja! 

Ne használj rémisztő emojit! -> 😱

Ezt az emojit biztosan tiltja, mert megzavarj a nyugalmat. 

+ 1 TIPP: ez a rövid lista tartalmazza a landing oldalakra és a hirdetések tartalmára vonatkozóan tapasztalatainkat, hogy miért tilthatja le a Facebook a hirdetési fiókodat, rosszabb esetben a Vállalkozáskezelődet. A lista nem teljes, kizárólag a saját tapasztalataim mentén állítottam össze. 

Végezetül összegyűjtöttem a Facebook összes szabályzatát, érdemes átolvasni: 

https://www.facebook.com/policies/ads/
https://www.facebook.com/communitystandards/introduction
https://www.facebook.com/privacy/explanation/


FOGLALJ SZEMÉLYES KONZULTÁCIÓT! 

Amennyiben épp egy fióktiltást szeretnél megoldani és teljesen tanácstalan vagy, mert nem tudod visszaszerezni a hirdetési fiókodat, vagy a vállalkozáskezelődet, akkor írj az aniko@commosocialmedia.com email címre és egyeztessünk egy online konzultációs időpontot!

Hasonló tartalmakért látogass el az oldalamra, iratkozz fel, vagy kövess a social media platformok egyikén!

PPCFacebookhirdetéskezelés
Back to Blog

 A négyzet bejelölésével önkéntes hozzájárulásomat adom az adatkezeléshez és egyidejűleg kijelentem, hogy az Adatkezelési Tájékoztatót megismertem és az abban foglaltakat megértettem.